Kordaläinud võistlus Pärnus

Möödunud nädalavahetusel toimus Audru ringrajal tänavuse ringrajahooaja tippsündmus “Summer Race ´10”, kus käisid rajal Baltikumi ja Skandinaavia parimad ringrajapilooid nii kereautodel kui ka vormelitel. Viimaseid oli rajal kokku kaheksateist. Pärnu võistluse eel toimunud treeningud andsid lootust, et saab ka võistlusel sõita väga kiireid ringiaegu. Et veelgi paremat tulemust saada, sai võistluseks ka uued rehvid soetatud. Ei tea, kas tegu oli väga palavas ilmas või milleski muus, kuid paraku nädalavahetusel kahjuks hoog enam nii kiire ei olnud kui mõni nädal tagasi. Ajasõidus saadud tulemuse järgi tuli esimest võistlussõitu alustada üsna võistlejaterivi lõpust, mis oli jälle kogemus omaette. Viimati olin nii kaugel esimesest stardiruudust mitu aastat tagasi Soomes. Seega tuli üritada oma kohta igati parandada, et mitte kõige viimasena lõpetada. See ka õnnestus ning esimese sõidu lõpetasin 18 vormeli hulgas 12.kohaga, Vormel Baltic arvestuses olin kolmas.

Sarnane stsenaarium kordus ka teises sõidus ning taas tuli hakata kohti parandama. Teine sõit iseenesest oli põnevam ning rohkem oli ka mees-mehe võitlusi ning teravaid möödasõidu situatsioone. Ka teise sõidu koht oli juba parem, 18 startinud piloodi hulgas kuulus mulle 9.koht ehk tubli keskmine tulemus. Vormel Baltic arvestuses kuulus mulle osaliselt tänu ka konkurentide ebaõnnele sõiduvõit.

Hetkel ei ole veel 100protsendilist teada, kas Vormel Baltic arvestuses tänavu ühe võistluse põhjal ka meistritiitel välja antakse, kuid ühe sõidu kolmanda koha ja teise sõidu võiduga peaks kõikide eelduste kohaselt tiitel teist aastat järjest mulle kuuluma.

Oma toetatajate ja fännide rõõmuks võin öelda, et kiivrit veel varna ei kavatse riputada ning järgmisel hooajal olen suure tõenäosusega jälle vormeliga stardis.

Kohtumiseni stardis,
Erko

Kalender

2015:
24.-26. aprill - Treeninglaager/kontrollvõistlus, auto24 ring, Pärnu

02.-03. mai - hooaja avavõistlus, EMV I etapp, auto24ring, Pärnu

16.-17. mai - EMV II etapp, Ahvenisto, Soome

26.-28. juuni - Suur Võidusõit 2015, EMV III etapp, auto24ring, Pärnu

22.-23. august - EMV IV etapp, Bikernieki, Läti

29.-30. august - Estonian Grand Prix, EMV V etapp, auto24ring, Pärnu 

Toetajad