Pärnu sõiduks saime hoo üles

Kui varasematel etappidel on ehk pisut kiirusest puudu jäänud, siis Pärnu võistlusel “Castrol Edge Racing 2008“ olime juba konkurentidel tihedalt kannul ja tempo poolest enam oluliselt alla ei jäänud.


Vormel Renault avastardis suutis Kevin Korjus suutis sõidu vältel liidripositsioonil olnud soomlast Jesse Krohni surve all hoida. Esimeses sõidus jäi küll siiski peale veel soomlane. Eestlastest olid Karl Oskar Liiv ja mina vastavalt viies ja seitsmes. S-kurvis sõitsin osaliselt üle äärekivi, vormel tegi spinni ja libises murule. Et vormel uuesti peale "muruniidukina" kasutamist rohust puhtaks saada, olin sunnitud korra ka boksist läbi sõitma ja seega jäin teistest maha.

Väga põnevaks kujunes ka Vormel Renault teine start, kus Kevin Korjusel õnnestus korraks tõusta ka liidrikohale, kuid lõpuks oli siiski sunnitud kogenenumale Jesse Krohnile alla vanduma, kolmanda koha saavutas Karl Oskar Liiv. Viiendana lõpetas teise sõidu Martin Laur ja seitsmendana mina.

Start õnnestus mul üsna hästi ja jäin Martin Laurist ette. Tagumises pikas kurvis jäin nii-öelda karpi ja olin sunnitud hoo maha pidurdama ning Lauril õnnestus minust mööduda. Järgmised ringid sõitsime tihedalt üksteise kannul ja korra sain ka möödasõitu üritada, kui ootamatult hakkas vormelil jõud kaduma. Laur libises seega eest ära ning viimases kurvis möödus minust ka valestardi eest karistada saanud soomlane Toomas Heikkinen. Sõidujärgses kontrollis selgus, et mootor ei saanud korralikult kütust peale ning seetõttu hoog raugeski.

Soome meistrivõistluste arvestuses juhib Jesse Krohn 210 punktiga, teisel kohal on Kevin Korjus ja 152 ja kolmandal Taoomas Heikkinen 124 punktiga, mina olen hetkel 99 punktiga kuuendal kohal.

Kalender

2015:
24.-26. aprill - Treeninglaager/kontrollvõistlus, auto24 ring, Pärnu

02.-03. mai - hooaja avavõistlus, EMV I etapp, auto24ring, Pärnu

16.-17. mai - EMV II etapp, Ahvenisto, Soome

26.-28. juuni - Suur Võidusõit 2015, EMV III etapp, auto24ring, Pärnu

22.-23. august - EMV IV etapp, Bikernieki, Läti

29.-30. august - Estonian Grand Prix, EMV V etapp, auto24ring, Pärnu 

Toetajad