Sõit uue Formula Student mudeliga

Septembri lõpus avanes mul taaskord hea võimalus tutvuda ning testida FS Team Tallinn uut Formula Student mudelit FEST09. Formula Student mudeli on valmistanud Tallinna Tehnikaülikooli ja Tallinna Tehnikakõrgkooli üliõpilased käesoleva aasta võistlusteks, mis toimusid augustis Saksamaal ning Soomes Helsingis.

Minu sõiduelamuse ja kommentaaridega Formula Studenti kohta saab ülevaate järgnevalt Motors24 meeskonna poolt valminud videolingilt:
http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Xtreme+motors/9215-Xtra+Motors+-+Formula+Student.aspx

Taustainfo: Mis on Formula Student?

Formula Student on kõrgkoolide masinaehituse ja autotehnika tudengite meeskondade vaheline igal aastal toimuv tootearendusvõistlus Euroopas. Võistluse korraldajaks on Suurbritannia Mehaanikainseneride Ühing - Institution of Mechanical Engineers (IMechE) koostöös Rahvusvahelise Autoinseneride Ühingu - Society of Automotive Engineers (SAE) ja Rahvusvahelise Elektriinseneride Ühinguga - The Institution of Engineering and Technology (IET). Euroopas on Formula Student võistlus tuntud alates aastast 1998.


Tootearendusvõistlus Formula Student kujutab endast väikese üheistmelise vormelauto projekteerimist, ehitamist ja hiljem auto tutvustamist, sellega erinevate katsete läbimist ning võidusõitmist ringrajal. Eestis hakati esimest autot ehitama 2007 aastal ning 2008 aasta suvel osaleti juba esimesel võistlusel. Tänaseks on meeskond jõudnud juba uue mudelini, millega käesoleva aasta suvel jõuti ka võistlema. Helsingis toimunud Baltic Open’il näitas uus mudel ennast igati heast küljest ning saavutas ka väärikaid tulemusi. Kellel suurem huvi, leiate vajaliku info FS Team Tallinn kodulehelt:


http://www.formulastudent.ee/et

Kalender

2015:
24.-26. aprill - Treeninglaager/kontrollvõistlus, auto24 ring, Pärnu

02.-03. mai - hooaja avavõistlus, EMV I etapp, auto24ring, Pärnu

16.-17. mai - EMV II etapp, Ahvenisto, Soome

26.-28. juuni - Suur Võidusõit 2015, EMV III etapp, auto24ring, Pärnu

22.-23. august - EMV IV etapp, Bikernieki, Läti

29.-30. august - Estonian Grand Prix, EMV V etapp, auto24ring, Pärnu 

Toetajad