Sündmusterohke nädalavahetus Pärnus

Möödunud nädalavahetusel sõideti Audru ringrajal Eesti, Läti ja Soome meistrivõistluste etapp, kus käisin rajal nii Vormel Baltic kui ka Vormel Renault sarja autoga.

Treeningsõitudega tegime algust juba reede varahommikul. Peamine eesmärk oli saada Vormel Renault seadistus võimalikult hästi paika, et teiste sarja pilootidega oleks maksimaalselt võimalik võidu sõita. Audrus oli koos soomlastega rajal kolm erinevat vormeliklassi kokku ligi 30 vormeliga. Kõigi kolme klassi trennid toimusid koos ning seega oli meie suhtelisel lühikesel rajal väga tihe liiklus ning õiget seadistust raske leida.

Vormel Baltic sarja Bowman´iga läksin esimest korda rajale laupäeva hommikul soojendussõidus, seda esimest korda üle pooleteise aasta. Algus oli üsna harjumatu, kuigi olin ju selle vormeliga varem aastaid sõitnud. Nimelt kasutatakse Vormel Baltic sarjas erinevalt Vormel Renault sarjast H-tüüpi käigukasti ning ka pidurdamine on parema jalaga. Lisaks sadas ka vihma mis tegi olukorra veelgi keerulisemaks. Esimese stardi võtsin üsna rahulikult, et mitte eksida. Esimesed ringid läksid üsna tagasihoidlikus tempos, kuid siis sain hoo üles ja õnnestus sõit Vormel Baltic arvestuses võita.

Teises stardis viskas korra käigu välja ning langesin võistlejate rivi lõppu. Hiljem selgus, et käiguvahetuskahvel oli kõveraks läinud. Hakkasin hooga teistele järgi sõitma, kui kahe erineva vormeli kasutamine ühel nädalavehtusel oleks väga karmilt kätte maksnud. Nn.maanteelõigule tules, kus kiirused lähenevad 200 km/h, üritasin Vormel Renault stiilis vasaku jalaga pidurdada, kuid jalg ei mahtunud roolilati alt läbi. Avarii vältimiseks ei jäänud seega muud valikut, kuid sõita otse ja läbi bokside uuesti rajale. Käiguvahetusprobleemiga ja boksist läbisõitmisega olin kaotanud ühe ringi ning tuli hakata teisi maruliselt püüdma. Mitmest konkurendist sain 20 ringi jooksul mööda, kuid Martin Lauri esikohta enam ohustada ei õnnestunud. Finišijoonel olin ühe ringiga mahajäänuna tema vormeli tagarattas, mis tähendas seda, et ilma probleemideta oleks võitlus esikohale olnud äärmiselt pingeline. Ka tunnistas Laur, et hakkas sõidu lõpus juba väsima. Teise sõidu lõpetasin seega teise kohaga, kahe sõidu kokkuvõttes olin Audru etapil Vormel Baltic arvestuses esimene.

Vormel Renault arvestuses Audrus nii hästi ei läinud. Esimeses stardis olin samuti ettevaatlik, kuna viimastel aegadel on mulle fikseeritud mitmeid valestarte ning jäin seetõttu stardis teistest maha. Ka oli raske alguses hoogu üles saada, kuid viimased ringid läksid juba väga heas tempos, parima aja sõitsin välja juba võistluse lõpufaasis, 17.ringil. Selleks ajaks olid teised juba püüdmatult eest ära libisenud ja kohta parandada polnud võimalik ning lõpetasin sõidu kuuenda kohaga.

Teises stardis jäin pisut magama ning pidin mitu ringi läbima soomlase Miika Honkaneni kannul. Kui temast mööda sain, liikusin juba vabas vees ning lähenesin iga ringiga omavahel pusklevatele Tõnis Vanaseljale ja Antti Rammole. Kahjuks sai võistlusdistants napilt enne otsa, kui oleks saanud nende positsioone ohustada, sõidu lõpetasin viienda kohaga.

Taas olen rajal kahe nädala pärast Pärnus, kui sõidetakse eesti ning Läti meistrivõistluste kolmas etapp. Siis küll ühe autoga ja Vormel Baltic arvestuses.

Kalender

2015:
24.-26. aprill - Treeninglaager/kontrollvõistlus, auto24 ring, Pärnu

02.-03. mai - hooaja avavõistlus, EMV I etapp, auto24ring, Pärnu

16.-17. mai - EMV II etapp, Ahvenisto, Soome

26.-28. juuni - Suur Võidusõit 2015, EMV III etapp, auto24ring, Pärnu

22.-23. august - EMV IV etapp, Bikernieki, Läti

29.-30. august - Estonian Grand Prix, EMV V etapp, auto24ring, Pärnu 

Toetajad