Vormelautod kihutasid Tallinnas

Nädalavahetusel sõideti Tallinnas Lasnamäe kanalis Volkswagen Linnaring 2007, kus võistlustules olid ka vormelautod.

Linnaringi võistlus sõideti tänavu uues kohas, seda Lasnamäe kanali linnapoolses otsa, raja pikkuseks oli 1,717 kilomeetrit, sõideti päripäeva. Et rada huvitavamaks ja kohati ka mõnevõrra aeglasemaks teha, olid sirgetele üles seatud ka šikaanid. Nii mõnelegi said saatuslikuks eksimused just šikaanides.

Laupäeva hommikupoole sõideti kolm treeningsõitu, iga sõiduga läksin järjest kiiremaks. Enne ajasõitu sai käigukast ka korra maha võetud ja vahetatud, et veelgi kiirust juurde saada. Peale ajasõitu vahetasime veel korra käigukasti.

Vormel Baltic ja Vormel 3 autod läksid rajale üheskoos. Kuna Vormel 3 auto on pisut võimsamad, siis olid nemad ka stardirivis eespool. Stardis õnnestus leedulasel Egidijus Gutaraviciusel minust mööda pääseda, mina sain omakorda mööda Kallasmaast. Kui paar ring sai sõidetud, sain leedulasest ette ja tõusin Vormel Baltic arvestuse esikohale. Seejärel läksid asjad huvitavaks. Soomlane Arto Taimi eksis ühes šikaanis ja lõhkus nii šikaanipiirded kui ka enda vormeli, lisaks temale jäi kohe rajaäärde ka Ragnar Sepp. Peale avariid oli rada kaetud šikaanipiirete ja vormeli tükkidega. Õnneks nägin toimunut õigeaegselt ja õnnestus avariikohast puhtalt läbi pääseda. Seejärel tuli rajale ohutusauto ja ülejäänud ringid läbiti selle järel. Vormel Balticu esimene seega mina, teine Martin Laur ja kolmas Toomas Kallasmaa.

Teise sõidu start läks väga õnnelikult. Minu ees olnud Vormel 3 piloot suretas stardihetkel oma vormeli välja, viimasel hetke taipasin seda ja sain mööda. Mõned ringid sain Vormel Baltic arvetuses juhtida, kui tegin sirgel käiguapsu ja Toomas Kallasmaa pääses mööda. Et talle järgi jõuda, üritasin jätta pidurdusmaa võimalikult lühikeseks ja pidurdada võimalikult hilja. Üks kurv läks aga liiga pikaks ja Kristo Ebras sai mööda ning langesin kolmandale kohale. Viimased ring sõitsime temaga ratas-rattas, kuid mööda enam ei pääsenud. Teise sõidu esimene koht läks Kallasmaale, teine Ebrasele ja kolmas mulle. Kahe sõidu kokkuvõttes oli paremusjärjestus Kallasmaa, mina ja Laur.

Vormelite järgmine võidukihutamine toimub juuni lõpus Kemora ringrajal Soomes.

Kalender

2015:
24.-26. aprill - Treeninglaager/kontrollvõistlus, auto24 ring, Pärnu

02.-03. mai - hooaja avavõistlus, EMV I etapp, auto24ring, Pärnu

16.-17. mai - EMV II etapp, Ahvenisto, Soome

26.-28. juuni - Suur Võidusõit 2015, EMV III etapp, auto24ring, Pärnu

22.-23. august - EMV IV etapp, Bikernieki, Läti

29.-30. august - Estonian Grand Prix, EMV V etapp, auto24ring, Pärnu 

Toetajad